לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

מסע החיים

תיעוד אישי שלי.מילוי משימות


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


12/2007

תשובה 3


3.בלוג חינוכי הינו בלוג שמטרתו לסייע ללומד בחומר לימודיו.הבלוג מעביר ידע לקורא.בבלוג יופיעו תכנים לימודיים עפ"י התוכנית. ישנם 3 סוגי בלוגים חינוכיים:

א. בלוג שנכתב ע"י מורה ומיועד למורים נוספים. הבלוג נועד ע"מ לסייע למורים. אם בתוכניות לימוד מסויימות ואם זה ע"י שיתוף במקרים שעברו ובהצעת פתרונות להתמודדות מול תלמידים.

ב.בלוג הנכתב ע"י התלמיד עפ"י בקשת המורה.התלמיד יכתוב מה הוא קרא, חושב, מרגיש, יודע מזווית הראייה שלו עפ"י התחום והנושא שהמורה הגדיר. וע"י כך יבטא עצמו בכתב.

ג.בלוג הנכתב ע"י המורים והתלמידים. זהו כלי להעברת מסרים, הודעות, שיתוף בחוויות והצעת רעיונות הקשורים לבית הספר.

 

מטרותיו של בלוג חינוכי הוא ליצור אינטראקציה בין הורה והתלמיד או בין מורה למורה לצורך שיתוף, העברת ידע, לימוד,העברת מידע ומסרים.

סוגי הבלוגים מצויינים כבר בתחילת התשובה.

דוגמאות לבלוגים חינוכיים שמצאתי:בית הספר למחוננים בשלומי.

http://www.tapuz.co.il/blog/viewentry.asp?EntryId=1161452

נכתב על ידי , 23/12/2007 15:37  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 בלוגים


2. בלוג זהו מעין יומן אישי. רשומון בו אדם בוחר לכתוב ולשתף אנשים שונים. בעידן אינטרנט מקובל להשתמש בבלוג כתחליף ליומן אישי. ישנם סוגים שונים של בלוגים. ישנם בלוגים המשמשים ל:

יומן אישי, שתוף אנשים במה שעובר עליי.

שיתוף של יוצרים ביצירותיהם.

מאמרי דיעה וביקורת על מאמרים,

 

ישנו בלוג קהילתי שבו יכולים לכתוב כל האנשים בשונה מבלוג רגיל בו רק אנשים מסויימים יכולים לכתוב.

ישנו בלוג של אנשי ארגונים בהם אנשי ארגונים מתקשרים זה עם זה ועם לקוחותיהם, הם מעבירים ידע ביניהם.כך נהיה הבלוג למרכז של ידע. מקום בו מתרכז הידע מתחום מסויים בבלוג.

כך פועל גם בלוג אקדמי בו אנשי אקדמיה מפרסמים מאמרים ומחקרים והם מצפים לקבל תגובה מיידית למה שהם מפרסמים.

כך גם עיתונאים מסויימים פתחו בלוגים בהם הם רוצים לשמוע מהקוראים את דעותיהם וכו'...

 

אנשים משיגים מכתיבה בבלוג פורקן של תחושות, חוויות,. פרסום ידע ומאמרים וקבלת תגובות מיידיות לפרסום שלהם.תגובות של אנשים מתחום עיסוקם או התעניינותם.

כמו כן, מי שקורא בבלוגים משיג הנאה מקריאה בנושאים המעניינים אותו, הוא יכול להגיב למה שקרא ולהיות פעיל. הוא יכול להיתרם מבחינה אינלקטואלית בתחומו או בתחומים שונים.

 

ההבדל בין צ'ט לבלוג הוא שצ'ט זוהי שיחה רגילה בעצם בין 2 אנשים. אין פה חלוקת אינפורמציה גבוה. השיחה מתנהלת און-ליין.אין שום שיחה עמוקה על נושא מסוים זה כמו לדבר עם מישהו. בפורום זה אומנם יותר מוגדר כיוון שפורום זהו מקום בו אנשים בלי  מכנה משותף מדברים על נושא ספציפי. אך גם כאן אין שיתוף ברמה כזו של יומן אישי, לא חייב להיות משהו עיקבי.אנשים מגיבים אינטואיטיבית. זה משהו זורם יותר. לעומת זאת, הבלוג זהו מקום בו יש נושא מחוגדר, בעל הבלוג פעיל בבלוג ואחראי על מה שקורה שם.התוכן הוא יותר משמעותי וענייני.בנוסף, העיצוב של הדף הבלוג הוא יותר מעניין ואישי. לעומת צ'ט או פורום שם אין אפשרות לעצב דף משלך כאוות נפשך..

אתאר 2 בלוגים שמצאתי ואכתוב על הבדל ביניהם.מצאתי בבלוג בנושא דת את הבלוג:הליכות עולם לו. הבלוג עוסק בהלכות והליכות עולם. הוא מעין ספר הדרכה יהודי. אין בו שום דבר אישי. אלא הדרכה.הוא מביא קטע מהגמרא ומתרגם ארותם. מפשט ומבאר.לעומת זאת בקטגוריה הכי קרוב לאמא בבלוג אמא טריה- הכותבת מתארת את  תחושותיה וחשותיה מתהליך ההריון והלידה במהלך המלחמה. הבלוג שלה הוא יותר יומן אישי.ההבדל הוא בתוכן. בין העברת אינפורמציה יבשה לבין שיתוף בתחושות חששות וכו'..

נכתב על ידי , 23/12/2007 13:46  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

כינוי: 

גיל: 37


הבלוג משוייך לקטגוריות: החיים כמשל
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לhadas1 אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על hadas1 ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2021 © עמותת ישראבלוג (ע"ר)