לדף הכניסה של ישרא-בלוג
לדף הראשי של nana10
לחצו לחיפוש
חפש שם בלוג/בלוגר
חפש בכל הבלוגים
חפש בבלוג זה

עוד לא נשוי


מחפש בת-זוג מלאה ומאוד נשית למטרה רצינית בלבד (עוד על הנושא במאמרים שבצד ימין מתחת לכותרת "מומלץ לקרא"). בגלישה מסלולרי נא לבחור בגירסה הלא-סלולרית(!) כדי לראות הבלוג נכון. הדוא"ל שלי לפניות: [email protected]


מלאו כאן את כתובת האימייל
שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן הבלוג שלי:

הצטרף כמנוי
בטל מנוי
שלח

RSS: לקטעים  לתגובות 
ארכיון:


 
הבלוג חבר בטבעות:
 
8/2020

פוליטיקה: אנשים מול עקרונות + אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)


היום ראיתי סירטון מעניין ביוטיוב שבו ציון  אחד מהבדלים, לכאורה, בין ימין ושמאל בפוליטיקה הישראלית או ליתר דיוק בין מפלגת העבודה (" ז"ל " (לפי הסקרים)? בפועל אולי היא החליפה שם ואנשים (?, "יש עתיד"+"כחולבן")) לליכוד.

במפלגת העבודה קיבלו אלה שעמדו בראשה, בעיקר בשנים האחרונות, הרבה בקורת (בהרבה מקרים, אגב, בצדק לדעתי. מנהיגי העבר כדוד בן-גוריון ז"ל הציבו רף מאוד גבוה שקשה מאוד לעמוד בו) והודחו לעיתים די מהר ואילו בליכוד, יש כמעט תמיכה ללא סייגים במנהיגים לאורך השנים.

לצורך הוגנות הדיון, אני מעדיף לציין את השקפותי האישיות: נולדתי בבית שבו הורי (שהיו בין מקימי המדינה (אבי ז"ל כלוחם ומפקד בפלמ"ח ואימי ז"ל שתרמה בדרכה שלה (גם דרך חשובה, אבל שאני מעדיף, מטעמי צנעת הפרט, לא לפרט כאן))) תמיד הצביעו למפלגת העבודה (על שמותיה השונים). מפלגת העבודה לא היתה עבורי אף פעם "שמאל" (בטח לא שמאל כמו מר"צ כיום). היא היתה מרכז, אולי עם נטייה קלה שמאלה בנושאים כלכליים (מעט יותר לכיוון הסוציאליסטי מאשר הקפיטליסטי). אז, גם אם ההגדרות הללו לא לגמרי פשוטות, אני כנראה נוטה בנושאים מדיניים וכלכליים להיות מרכז-שמאל. בנושאים אחרים (כמו שמרנות מינית) אני דווקא יותר "ימינה".

נאמנות היא ערך חשוב גם לדעתי, אבל גם עקרונות חשובים מאוד. לעיתים השניים מתנגשים. הימין הפוליטי בישראל הרבה פעמים כולל ציבור דתי ומסורתי. התנ"ך שם את העקרונות המוסריים מעל אנשים. כך היה כשעמדו נביאים מול מלכים ויש דוגמאות לזה בתנ"ך.

לא מזמן שוחחתי עם מישהו בנושא אחר לגמרי (לא קשור בכלל לפוליטיקה) ואמרתי לו (קצת בדומה): "מה מנחה אותך? האם אלו שיקולים של מוסר וצדק או שיקולים אגואיסטים קצרי טווח (שיקולים שאפשר להבין אותם, גם אם אני לא מצדיק אותם)?". נזכרתי בזה כי יש כאן איזשהו דימיון, כלומר התנגשות של ערכים. באותו מקרה ספציפי חשבתי שהעניין המוסרי/ערכי/אידיולוגי חשוב יותר.

אין כאן ניסיון לשכנע מישהו/י להצביע אחרת ממה שהם חושבים... רק להאיר עוד נקודת מבט, די מתבקשת, על הנושא/מצב הפוליטי העכשווי.

 

 

אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)
כדרכי בקודש אני שם כאן את הציור של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג. אז הנה דוגמא לבחורה (דימיונית) שהיא בערך הטעם שלי, לפחות כללית עם דגש על מבנה גוף:כאמור זה תיאור כללי (כלומר יש 'דרגות חופש' לטעם שלי ואין מודל אחד ויחיד) של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג ומה מושך אותי. אני תמיד מדגיש שאני מחפש מישהי אך ורק למטרה רצינית (אז... אני חוזר על זה שוב). על הצדדים האחרים (שלא פחות חשובים) של מה שאני מחפש בבת-זוג כתבתי בקישור *הזה* . עלי כתבתי בקישור *הזה*  (שני הנ"ל מקושרים כאן בבלוג ברשימות מצד ימין). האי-מייל שלי (לבחורות מתאימות, או מי מטעמן) לפניות הוא [email protected].


לילה טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 10/8/2020 23:36   בקטגוריות פוליטיקה, אקטואליה, אהבה ויחסים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 נשיות/גבריות ומין הילדים + אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)


ראשית עדכון: למרות כמות הכניסות (בעקבות השיתוף בפייסבוק, כפי שהסברתי כאן), היחסית גבוהה (יחסית למצב הרגיל) לבלוג, לא היו פניות אלי מבחורות, אבל אני רגיל לזה שבחורות (כמו שאני מחפש) לצערי מתעלמות... (לא תמיד, יש לומר, אבל בד"כ) וחבל. זה טיפה קשור לנושא שאני כותב עליו עכשיו (נשים נשיות יותר פסיביות מטבען, או שמא פחות אסרטיביות/יוזמות וכד'):

 

נשיות/גבריות ומין הילדים

בתיאור הבחורה המועדפת עלי כתבתי, בין היתר, "אוהבת ורוצה ילדים" (אגב, לפי זה, ככל שהאישה נשית יותר, כך הרצון שלה לילדים גדול יותר). יכולתי לכתוב למשל "רוצה ילדים וילדות". כנראה שאולי באופן לא מודע אני מעריך שיש יותר סיכוי שיהיו לי, אם יהיו לי (עוד לא ניסיתי להכניס מישהי להריון... בשביל זה צריך בת-זוג מתאימה...חיוך) ילדים זכרים (למרות שעם גיל ההורים (משני הצדדים?), הסיכוי ללידת בנות גדל, אולי לכן (גם בגלל זה... לא חסרות סיבות נוספות) אני מעדיף מישהי צעירה ממני בהרבה). מדוע אני מעריך כנ"ל?

 

ובכן ראשית אני בא ממשפחה של בנים (אמנם אנחנו רק 2 בנים. למרות שאם אלך אחורה דור, אז משני צידי הורי (הורי וכל הדודים/ות) דווקא היה איזון, כלומר חצי בנות, חצי בנים). שנית, אני מניח שיש יותר סיכוי שיהיו לי בנים כי יש לי מאפיינים גבריים, למשל שעירות, למשל ההוא שלי שם למטה, גדול מהממוצע (אל דאגה, לא משהו חריג). מישהי טענה (או הציעה השערה) בפורום מסויים שיש קשר בין הנ"ל כלומר שאיבר ארוך מוביל ליותר בנים ולהיפך. זה לא משהו מדעי בכלל והרבה מהתגובות (כצפוי?) יצאו שם נגד הנ"ל (וזה לא בהכרח אומר משהו על הנכונות או אי-הנכונות של הטענה), אבל אם הזרעונים הגבריים שוחים יותר מהר(?) ושורדים מעט פחות(?) (כמו בחיים האמיתיים (גברים/נשים)?...) אז לכאורה יש בזה איזשהו הגיון.

 

לפי זה, נשים נשיות צפויות ללדת יותר בנות ונשים גבריות יותר בנים. אם אני אמור (בהנחה שאני פורה כמובן... כאמור עוד לא יצא לי לנסות ולהכניס מישהי להריון...) להוליד (אם זו המילה המתאימה?) בנים, אז אני אמור, לכאורה, לחפש בת-זוג עם מאפיינים גבריים... אבל זה לא כך אצלי. לא פעם בחורות 'גבריות' הביעו בי עניין, אבל מאז שאני זוכר את עצמי נמשכתי לנשים נשיות יותר. כאלה עם שיער ארוך, עם חזה גדול ועוד ועוד תכונות נשיות.

 

לפי זה, גברים שגדלו בסביבה בריאה, כלומר עם תוחלת חיים ארוכה ותמותת תינוקות נמוכה, העדיפו פנים לכיוון הנשי יותר. כנראה, אם כן, שגדלתי בסביבה בריאה... עוד מוזכר שם, שלפי מחקרים קודמים, גברים גבריים מעדיפים נשים עם מאפיינים נשיים. אז כנראה שאני גבר גברי לא יוצא דופן מבחינה זו. אגב, אני בטוח שיש בי גם צדדים נשיים. בכולנו, גברים ונשים יש מן הגברי ויש מן הנשי. למשל אני יכול להיות אמפטי. אני לא חסר רגישות. יש לי אוצר מילים לא רע (תכונה יותר נשית?), אני לא אדם אגרסיבי במיוחד ((תכונה יותר גברית) למרות שאני מעריך עצמי כשאפתן, תלוי במה) ועוד.

 

 

לכבוד עוד ט"ו באב שחלף עבורי (כרגיל, לצערי) ללא Love, הנה ביצוע נוגה עם גיטרה אקוסטית לאחד משירי האהבה הכי יפים לדעתי, "ים האהבה":

  

אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)
כדרכי בקודש אני שם כאן את הציור של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג. אז הנה דוגמא לבחורה (דימיונית) שהיא בערך הטעם שלי, לפחות כללית עם דגש על מבנה גוף:כאמור זה תיאור כללי (כלומר יש 'דרגות חופש' לטעם שלי ואין מודל אחד ויחיד) של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג ומה מושך אותי. אני תמיד מדגיש שאני מחפש מישהי אך ורק למטרה רצינית (אז... אני חוזר על זה שוב). על הצדדים האחרים (שלא פחות חשובים) של מה שאני מחפש בבת-זוג כתבתי בקישור *הזה* . עלי כתבתי בקישור *הזה*  (שני הנ"ל מקושרים כאן בבלוג ברשימות מצד ימין). האי-מייל שלי (לבחורות מתאימות, או מי מטעמן) לפניות הוא [email protected].


לילה טוב ושבוע טוב לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 8/8/2020 23:20   בקטגוריות אבולוציה, אהבה ויחסים  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 הזכות לאהוב + אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)


לכבוד ט"ו באב (או כמו שאני נוהג לכתוב: two באב, למרות שעבורי עדיין (מצב "כרוני") בלי love) החלטתי לכתוב כמה מילים על ענייני אהבה וזוגיות (על חלק מהדברים כתבתי בעבר (יותר מ-13 שנה הבלוג הזה קיים, אז ברור שאני חוזר על עצמי מידי פעם...)).

לא למדתי משפטים (אבי ז"ל למד... (אגב למד בגיל מבוגר יחסית, אחרי קריירה צבאית (קרבית, לא כמשפטן))) אבל אני זוכר שבזמנו דובר בתקשורת על "חוק יסוד, כבוד האדם וחירותו" ואח"כ על "הזכות לקיום מינימלי בכבוד". ברוח הדברים הנ"ל אני הייתי מוסיף עוד זכות יסוד: "הזכות לאהוב". לכאורה, במדינה ליבלרית (ולא רק), לכל אדם, גבר או אישה, יש המון אפשרויות למצוא בן/ת-זוג. זה בתיאוריה. בפועל יש אחוז לא מבוטל של רווקים ורווקות שנמצאים בסטטוס הזה לא מרצון.

כמו שהמדינה מתערבת וקובעת למשל שכר מינימום (וקצבאות למי שזקוק ( או "השלמת הכנסה")), כך המדינה יכולה להתערב ולאפשר יותר "צדק חברתי" גם בתחום הזוגיות. כבר בימי קדם התחילו לעשות זאת. הבסיס המוסרי לרוב התרבויות בעולם, אשר נמצא בלב ספר הספרים שלנו (התנ"ך), קרי עשרת הדיברות כולל את הדיבר "לא תנאף" (אגב, זה הדיבר השביעי, כמו היום השביעי (שבת) שמקודש ביהדות ומוזכר 3 דיברות לאחור). כבר כאן יש התערבות. אוסרים על גבר (נשוי או שלא) לקיים יחסי אישות עם אישה נשואה שהוא אינו נשוי לה.

יש מי שיבחר (אני לא) לראות בזה משהו רכושני אבל אפשר לראות בזה השלטת סדר חברתי (זו גם דעתי האישית). אם ניאוף היה מותר ומספיק נפוץ, הסדר החברתי היה כנראה מתערער (עד כמה שידוע לי אין כרגע בחברה שלנו חוק כנגד ניאוף, אבל די ברור שזה דבר בלתי מוסרי בעליל). אני מאמין במונוגמיה ובנאמנות. אני מתנגד לבגידות או יחסים מחוץ לנישואין לאנשים נשואים (או בכלל). אני יודע שבפועל מיעוט של אנשים (לא מיעוט מבוטל) חושב אחרת ואף פועל אחרת (ע"ע מסיבות של החלפת זוגות וכיו"ב). אינני מתכוון בהצעותי כאן בהכרח להציע לכפות את השקפת עולמי השמרנית על כלל הציבור (שכאמור בחלקו חושב אחרת ממני) אבל אני כן חושב שאפשר לעשות יותר כדי שליותר אנשים, שרוצים בזוגיות, תהיה זוגיות.

אם הייתי מקים מדינה אוטופית (אין כאן מבחינתי שום ביקורת פוליטית-מקומית מרומזת, כי זה נכון כמעט בכל מדינות העולם) הייתי מקים בה במשרד הפנים את האגף לשידוכים. מי? מה? ומדוע? - ובכן, למדינה יש יתרון ברור על כל מאגר/משרד שידוכין פרטי בכך שהיא יכולה להחזיק את המידע (איזה מידע רלוונטי שתבחר להחזיק, כפוף לחוק) על כלל התושבים, לאמת (ברמת סבירות מספקת) את הנתונים וגם לאבטח אותם (בד"כ) בצורה מספקת. יתרון נוסף הוא היעדר אינטרסים מנוגדים לכאורה (לבעלי אתר שידוכים יש או עלול להיות, על-פניו, אינטרס כלכלי שהפנויים/ות ישלמו דמי מנוי כמה שיותר זמן ולא בהכרח שימצאו מיד זיווג (וכך יגרעו מהמאגר וממקורות ההכנסה שלו)).

החשיבות של מאגר אחד גדול היא גדולה בהתאם. אם עושים שימוש נכון בנתונים שכאלה (שזה נושא בפני עצמו שיש לי בו אי אלו תובנות שלא כאן המקום לפרטן) אז אפשר לייצר הרבה זוגות. באופן קצת פשטני, כבר הוכח מתמטית שניתן ליצור מה שקרוי שידוכים יציבים (ע"ע).

יש מי שיכול לטעון כנגד זה, משהו כמו: "שמע. אוכלוסית העולם גם ככה סובלת מפיצוץ אוכלוסין. אם תזווג עוד זוגות, אז הריבוי רק יגדל ובעית הצפיפות (ובעקבות זאת אפקט החממה, זיהום הסביבה וכו') רק תגדל בהתאם... אז מה הועילו חכמים בתקנתם?...". טיעון הגיוני, אבל זה נושא אחר, כלומר צריך (שוב, לעניות דעתי) לצאת במסע הסברה ששני ילדים למשפחה (במדינות מספיק צפופות) זה די והותר (אחרת, עלולים להגיע (חלקית כבר הגענו?) לתופעות שנצפו בבע"ח, כמוסבר בפירוט למשל בסירטון הזה).

עוד דבר שמשפיע לרעה על רווקים/ות, בעיקר על רווקים (מין זכר) הוא מה שקרוי "מונוגמיה סידרתית". כדוגמא להמחשה אתן את נשיא ארה"ב טראמפ, שנישא כבר כמה וכמה פעמים והוליד ילדים עם נשים שונות. בד"כ גבר שעושה כך עוזב אישה שהתבגרה לטובת צעירה ממנה (תמיד יש יוצאים מהכלל). ככל שיש יותר גירושין, יש יותר סיכוי למונוגמיה סידרתית ויותר תחרות על רווקות צעירות.

לא בכדי ברוב התרבויות המתקדמות בעולם פוליגמיה אסורה בחוק (ככל שיש יותר פוליגמיה, יש גם יותר אלימות בחברה). מונוגמיה סדרתית עלולה להוביל ל"פוליגמיה" דפקטו (גם אם פורמלית היא לא מוגדרת ככזו. כוונתי שזו "פוליגמיה" במבחן התוצאה האבולוציוני, קרי: צאצאים).

אם הדבר היה תלוי בי, בדומה למה שנעשה, כמדומני בנושא בוררות כספית בין המתכוונים להתגרש, הייתי מחייב זוג שמתכוון להתגרש (למעט מקרים של אלימות פיזית קשה (ומוכחת)) לעבור, בסיבסוד המדינה, ייעוץ זוגי וניסיון להגיע "לשלום בית". זה לא רק היה עושה טוב לחברה, לילדים (אם יש) וכד' (אם אחוז הגירושין היה קטן), אלא גם לשוק הדיור (כל זוג שמתגרש, לכאורה "מייצר" עוד דרישה לדירה).

הנה הדגמתי איך אפשר בכמה צעדים לא ממש מסובכים לעזור לרווקים/ות ולחברה בכלל.


אני מחפש בת-זוג (מלאה ונשית)
כדרכי בקודש אני שם כאן את הציור של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג. אז הנה דוגמא לבחורה (דימיונית) שהיא בערך הטעם שלי, לפחות כללית עם דגש על מבנה גוף:כאמור זה תיאור כללי (כלומר יש 'דרגות חופש' לטעם שלי ואין מודל אחד ויחיד) של מה שאני מחפש חיצונית בבת-זוג ומה מושך אותי. אני תמיד מדגיש שאני מחפש מישהי אך ורק למטרה רצינית (אז... אני חוזר על זה שוב). על הצדדים האחרים (שלא פחות חשובים) של מה שאני מחפש בבת-זוג כתבתי בקישור *הזה* . עלי כתבתי בקישור *הזה*  (שני הנ"ל מקושרים כאן בבלוג ברשימות מצד ימין). האי-מייל שלי (לבחורות מתאימות, או מי מטעמן) לפניות הוא [email protected].


אחה"צ טובים וחג אהבה שמח לכם/ן קוראי וקוראותי החביבים והחביבות.
נכתב על ידי , 4/8/2020 14:57   בקטגוריות אהבה ויחסים, פסימי, אופטימי  
הצג תגובות    הוסף תגובה   הוסף הפניה   קישור ישיר   שתף   המלץ   הצע ציטוט
 

Avatarכינוי: 

בן: 58
הבלוג משוייך לקטגוריות: יחסים ואהבה , דייטינג
© הזכויות לתכנים בעמוד זה שייכות לעוד לא נשוי אלא אם צויין אחרת
האחריות לתכנים בעמוד זה חלה על עוד לא נשוי ועליו/ה בלבד
כל הזכויות שמורות 2020 © עמותת ישראבלוג (ע"ר)